مجموعه آموزشی روی قله

جای برای یادگیری بدون مرز

سحرخیز باش تا…

“سحرخیز باش تا کامروا باشی” همه‌ی ما بارها این جمله را شنیده‌ایم. تقریباً در تمام فرهنگ‌های جهان چنین جملاتی وجود دارد. یک بعد ماجرا سحرخیزی است و بعد دیگر چگونه آغاز کردن روز است.

شما صبح که از خواب بیدار می‌شوید چه‌کارهایی انجام می‌دهید؟! یک شروع عالی می‌تواند بر کل روز شما تأثیر مثبت داشته باشد.
یک‌روال سالم برای شروع روز چیزی است که همه ما می‌خواهیم ، اما بسیاری از ما فاقد نظم و انضباط برای انجام آن به‌طور مداوم هستیم. این روال همان روتین صبحگاهی است.

میان افراد موفق و افرادی که توفیق کمتری در زندگی به دست می‌آورند تفاوت‌هایی وجود دارد. . یکی از زمان‌های تعیین‌کننده در موفقیت‌های چنین افرادی فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی است که آن‌ها در هنگام صبح انجام می‌دهند.
اکثر مردم صبح با زنگ آلارم گوشی یا زنگ ساعت درگیر هستند. و این باعث می‌شود که با استرس از خواب بیدار می‌شوند و مدام نگران‌اند که دیر به محل کار یا قرارشان برسند.

بعد باعجله از رختخواب بیرون می‌آیند و لباس می‌پوشند و باعجله و استرس از خانه خارج می‌شوند. و این استرس و اضطراب کل روز همراهشان است.
بنابراین نحوه بیدار شدن از خواب می‌تواند تعیین کند که بقیه روز شما چگونه سپری خواهد شد. به همین دلیل داشتن یک برنامه صبحگاهی مثبت و مثمر ثمر ، بسیار مهم است. همه‌ی افراد موفق یک روتین صبحگاهی دارند که در بهره‌وری از کل روزشان بسیار مؤثر است.

استیو جابر صبح‌های خود را با یک سؤال شروع می‌کرد. درحالی‌که به آینه نگاه می‌کرد ، از خودش می‌پرسید ، “اگر امروز آخرین روز زندگی من بود ، آیا می‌خواستم کاری را که امروز می‌خواهم انجام دهم انجام دهم؟” اگر می‌دید که پاسخش “نه” است ، می‌گفت که لازم است تغییری ایجاد کند.

آنتونی رابینز می‌گوید هرروز در یک‌زمان مشخص از خواب بیدار شوید. آنتونی صبح خود را با یک لیوان آب و یک‌تکه لیمو آغاز می‌کند. زیرا سموم را دفع می‌کند و متابولیسم شما را افزایش می‌دهد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. بعد از خوردن آب و لیمو، یک ورزش سبک انجام می‌دهد و سپس مدیتیشن و شکرگزاری انجام می‌دهد.که به قول خودش مهم‌ترین بخش روتین صبحگاهی است.

سپس سه هدفی که ذهنش را درگیر کرده تصور می‌کند. می‌گوید به این فکر کنید که به اهداف خود دست‌یافته‌اید و این موفقیت‌ها نه‌تنها برای شما بلکه برای اطرافیانتان سودمند است و شمارا قادر می‌سازد تا به دیگران کمک کنید.

آنتونی رابینز می‌گوید تمام تمرکز من این است – چگونه با کمترین زمان و انرژی بیشترین نتیجه را در طول روز بگیرم؟
ما هم اگر می‌خواهیم مانند افراد موفق به موفقیت‌های بزرگ دست‌یابیم علاوه بر برنامه‌ریزی روزانه و بلندمدت باید یک روتین صبحگاهی خاص خود داشته باشیم.

اما پیشنهاد من برای روتین صبحگاهی:
با توجه به ساعت شروع کارهای روزانه می‌توانید حداقل یک ساعت قبل از خواب بیدار شوید.ابتدا یک لیوان آب بنوشید.نوشیدن آب بعد از بیدار شدن از خواب بسیار عالی است و به سوخت‌وساز بدن کمک می‌کند. بعد مدیتیشن کنید.از خداوند برای نعمت‌های بی‌شمار و سلامتی و … سپاسگزاری کنید.

بعد حدود بیست دقیقه ورزش انجام دهید. هر ورزشی که مناسب شماست.بعد سراغ برنامه‌ریزی روزانه بروید.بعد از برنامه‌ریزی روزانه اگر هنوز زمان‌دارید توصیه ما مطالعه است.
این منظم بودن حس خوبی می‌دهد و انرژی فوق‌العاده‌ای در طول روز خواهیم داشت.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

در خبرنامه ما عضو شوید

به روز باشید و از بهترین ها بیاموزید