5 روش اثبات شده برای به دست آوردن نظم و انضباط شخصی

نظم و انضباط شخصی رمز موفقیت در زندگی است. بدون آن نمی توانید در زندگی موفق شوید. افراد موفق همیشه به شما پیشنهاد می دهند نظم و انضباط را حفظ کنید. اما سوال این است که “چرا انضباط شخصی برای موفقیت در زندگی مهم است”؟

نظم و انضباط شخصی به شما کمک می کند تا به نیرویی متوقف شده برای رسیدن به بالاترین سطح در زندگی خود تبدیل شوید.

اگر می خواهید در زندگی موفق شوید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که خود را نظم دهید.
انضباط فردی در تمام جنبه های زندگی شما نقش مهمی را ایفا می کندبه عنوان مثال رژیم غذایی، تناسب اندام ،شغل یا روابط شما.
انضباط شخصی نقش بسیار مهمی برای رسیدن به اهداف و داشتن یک سبک زندگی سالم و در نهایت خوشبخت بودن است.
کسی که انضباط فردی داشته باشد اجازه نمیدهد که انتخاب و تصمیمات آنها تحت تاثیر انگیزه ها یا احساسات تعیین می‌شود.
این کار باعث می شود که احساس فشار کمتری را تجربه کنید و ناراحتی کمتری داشته باشید و روزانه تصمیمات منطقی و آگاهانه بگیرید.
نظم و انضباط شخصی به شما این قدرت را می دهد که بدون تغییر عقیده ، به تصمیمات خود پایبند باشید و آنها را دنبال کنید و بنابراین یکی از مهمترین الزامات رسیدن به اهداف است. … این توانایی منجر به اعتماد به نفس ، عزت نفس و قدرت درونی و در نتیجه شادی و رضایت می شود.
نظم و انضباط شخصی به شما این امکان را می دهد که روی اهداف خود متمرکز باشید. این به شما امکان می دهد کنترل خود و واکنش خود را نسبت به هر موقعیتی کنترل کنید. نظم و انضباط شخصی مانند عضله است: هرچه بیشتر آن را تمرین دهید ، قویتر می شوید. عدم انضباط شخصی می تواند باعث کاهش عزت نفس شود.
برای بهبود نظم و انضباط فردی خود پنج روش زیر را بکار گیرید این روش ها تغییراتی ساده در برنامه های روزمره شما ایجاد می کند و عادت های بد را از بین میبرد.

تمرکز کن
ما در جهانی پر از حواس پرتی زندگی می کنیم. نظم و انضباط شخصی به شما کمک می کند تا بر اهداف خود تمرکز کنید.
اولین قدم در نظم و انضباط فردی دوری از وسوسه های ذهنی هست.
آیا شما در مقابله با وسوسه مهارت دارید؟
همه ما هر از گاهی در مقابل کمی وسوسه تسلیم می شویم ، اما به نظر می رسد برخی از افراد نسبت به بقیه کنترل خویشتن داری بیشتری دارند. وسوسه در واقع خواستن چیزی است که غالباً برای شما مناسب نیست. اغلب ، وسوسه شما را ترغیب می کند که خواسته های خود را در کوتاه مدت برآورده کنید بدون اینکه به آنچه ممکن است بعداً رخ دهد فکر کنید. متأسفانه وسوسه ها می توانند به وسواس نیز تبدیل شوند. تن دادن به وسوسه می تواند احساس نارضایتی ، گناه و ناراحتی نیز برای شما ایجاد کند. پس باید یاد بگیریم که چگونه به وسوسه پاسخ دهیم و کنترل خود را تقویت کنیم.

برنامه ریزی مشخصی داشته باشید
برای خود یک برنامه تنظیم کنید ،شما می توانید تمام برنامه های روزمره خود را ثبت کنید و در طول روز طبق آن برنامه عمل کنید. به عنوان مثال ساعت مطالعه خود و این که چه کتابی را می خواهید مطاله کنید را ثبت کنید این که امروز باید ورزش کنید یا به پیاده روی بروید را یادداشت کنید.
ثبت این برنامه ها برای خود به صورت دقیق ، می تواند به ما کمک کند تا بر اهداف بلند مدت خود تمرکز کنیم .
تحقیقات نشان می دهد تعیین تاریخ شروع برای شروع تغییر در زندگی شما می تواند موثر برای پایبندی به برنامه شما باشد. هدف بدون قرار ملاقات فقط یک رویاست ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر هدف نیز با ملاقات با تاریخ به پایان می رسد.

کمک بخواه
از دیگران کمک بگیرید. اگر به سختی می توانید به چیزی نه بگید ، مانند سیگار یا یک کیک شکلاتی وسوسه کننده ، از شریک زندگی یا دوست خود بخواهید تا به شما کمک کند نظر خود را تغییر دهید. معمولاً مفید است که به سادگی به شخصی بگویید وسوسه می شوید.
به عنوان مثال ، اگر در مهمانی هستید و سعی دارید نوشیدنی خود را تماشا کنید ، تاریخ خود را بگویید تا بعد از یک نوشیدنی برنامه شما را یادآوری کند.
اگر می توانید موردی را پیدا کنید که در آن احساس راحتی کنید ، گروه های پشتیبانی می توانند راهی عالی برای کمک به هنگام تلاش برای غلبه بر یک رفتار اعتیاد آور باشند
مطالعات نشان می دهد که یادآوری های مکرر به موفقیت شما کمک می کند. علاوه بر این ، برخی از دوستان ممکن است بینش داشته باشند که چه چیزی برای آنها مفید است وقتی که صحبت از نظم درونی می شود.

تمرین کن
مهارت های خود را از طریق تمرین ارتقا دهید. بسیاری از مطالعات تحقیقاتی نشان داده است که شما می توانید حتی در بزرگسالی از طریق تمرین خودکنترلی کنید. این تمرینات همچنین باعث افزایش کارایی و کاهش قدرت تکانشگری شما می شوند. دقیقاً مانند عضلات جسمی ، با تمرینات منظم نیز عضلات کنترل بر خود تقویت می شوند
یکی از راه های تمرین تلاش برای تغییر یا ترک عادت ، حتی عادت پیش پا افتاده است. بنابراین ، اگر متوجه شدید که همیشه دندان های خود را از سمت راست دهان خود مسواک می زنید ، سعی کنید آگاهانه در عوض از سمت چپ شروع کنید.
تنظیم یک برنامه روزمره روش خوب دیگری برای تمرین است. به عنوان مثال ، شما ممکن است برنامه ای تنظیم کنید که هر روز ، از جمله آخر هفته ها ، ساعت 7:30 صبح بیدار شوید و به جای خوابیدن در رختخواب ، به یک \یاده روی بروید. وقتی این روال را تمرین می کنید ، مهارت های کنترل خود را افزایش می دهید.
همچنین می توانید کنترل شخصی خود را به روش های معنادارتری انجام دهید ، مثلاً تصمیم بگیرید دو بار در هفته به جای رانندگی تصمیم بگیرید دوچرخه سوار شوید. عادت دادن به هدف و پیگیری آن به شما کمک می کند تا “عضلات” خودکنترلی خود را تقویت کنید.

موفقیت تنها زمانی حاصل می شود که شما لیاقت آن را داشته باشید. با شخصیتی که در حال حاضر دارید نمی توانید موفق شوید. بنابراین ، شما هر روز نیاز به پیشرفت دارید.

برای موفقیت در زندگی باید به بهترین نسخه از خود تبدیل شوید.

نظم و انضباط شخصی به شما کمک می کند روزانه خود را بهبود ببخشید. وقتی کاری را به طور مداوم انجام می دهید ، هر روز بهتر و بهتر می شوید.

بنابراین ، به همین دلیل است که خود انضباطی برای موفقیت و رشد در زندگی مهم است.

خوب بخور
مطالعات نشان داده است که قند خون پایین اغلب عزم فرد را ضعیف می کند. هنگامی که گرسنه هستید ، توانایی تمرکز شما رنج می برد زیرا مغز در بالاترین توانایی خود کار نمی کند. گرسنگی تمرکز روی کارهای پیش رو را دشوار می کند ، نیازی به ذکر نیست که شما را بدخلق و بدبین می کند. به احتمال خیلی زیاد احساس ضعف کنترل خود در همه زمینه های زندگی ما – رژیم غذایی ، ورزش ، کار ، روابط … را دارید. برای اینکه در مسیر خود باشید ، اطمینان حاصل کنید که در طول روز با تنقلات و وعده های غذایی سالم هر چند ساعت به خوبی تغذیه می کنید. من شخصاً اطمینان حاصل می کنم که همیشه مقداری بادام یا شیر ماهیچه در دست داشته باشم. این میان وعده ها اطمینان می دهند که در صورت نیاز می توانم در طول روز دوز پروتئین و چربی سالم دریافت کنم. غذا خوردن اغلب سطح قند خون شما را تنظیم می کند و مهارت تصمیم گیری و تمرکز را بهبود می بخشد.
عادات غذایی می تواند منبع بزرگی برای وسوسه باشد ، اما عادت های غذایی سالم همچنین می توانند به شما کمک کنند تا منابع خودکنترلی خود را کاهش ندهید. یک مطالعه نشان داد دانش آموزانی که اخیراً غذا نخورده اند نسبت به دانشجویانی که اخیراً وعده غذایی داشته اند و سطح قند خون آنها پایدار است ، در انجام وظیفه خودکنترلی بدتر عمل می کنند.
حتی یک تازه کردن سریع ، مانند یک لیوان لیموناد یا یک تکه میوه ، می تواند به افزایش سطح گلوکز و بهبود کنترل خود کمک کند.
خوردن غذاهای سرشار از فیبر ، مانند لوبیا ، جو دوسر ، سیب زمینی و سبزیجات به شما کمک می کند تا سطح گلوکز به جای غوطه وری یا خوشه ثابت بماند. هضم آنها نیز بیشتر طول می کشد ، که به شما کمک می کند تا مدت بیشتری احساس سیری کنید و می تواند به مبارزه با وسوسه های مربوط به غذا کمک کند.

پاسخ به وسوسه ها

سعی کنید دلیل وسوسه شدن را درک کنید. هنگامی که به این فکر می کنید که از چه چیزی می خواهید خودداری کنید ، این می تواند به شما کمک کند تا افکار یا احساسات اساسی را که منجر به چنین رفتاری می شود شناسایی کنید. این رفتارها برای همه متفاوت است ، اما رفتارهای تکانشی اغلب زمانی اتفاق می افتد که بخواهید برخی افکار یا احساسات ناراحت کننده را بپوشانید
به عنوان مثال ، ممکن است بعد از مکالمه با یکی از اعضای دشوار خانواده ، احتمال نوشیدن بیشتر باشد.
اگر می توانید این الگو را کشف کنید ، این امر به شما کمک می کند تا در جلوگیری از رفتارهای خود تخریبی ، پیش قدم باشید

وسوسه بالقوه را بشناسید. وسوسه همه چیز مربوط به خود کنترلی است و موقعیتهای وسوسه انگیز اغلب درگیری بین رضایت سریع و اهداف بلند مدت است. به عنوان مثال ، اگر رژیم دارید ، ممکن است وسوسه شوید یک تکه چیزکیک خوشمزه بخورید که از پرونده غذاهای خوشمزه شما را صدا می کند. رضایت فوری ناشی از تن دادن به وسوسه و خوردن کیک پنیر است. با این حال ، تسلیم شدن همچنین با پرهیز از غذاهای حاوی قند بالا ، در دراز مدت هدف شما برای سالم تر شدن فرد تداخل ایجاد می کند.
به عنوان مثال دیگر ، اگر قبلاً رابطه دارید ، از افرادی که ممکن است شما را وسوسه کنند تقلب کنید ، آگاه شوید. این افراد ممکن است آشنایان قدیمی باشند که به زندگی شما برگشته اند ، همکاران شما یا افرادی که در محیط های خصوصی با آنها ارتباط برقرار می کنید.
با این حال ، وسوسه همیشه بدیهی نیست. به عنوان مثال ، بگویید که شما یک حرفه تجارت هستید و وسوسه می شوید که روز جمعه بعد از ظهر چند روز در ماه ناک اوت کنید. به نظر می رسد چند مورد عزیمت زودهنگام مسئله بزرگی نیست ، اما این می تواند برای کارفرمای شما نشان دهد که مسئولیت قابل اعتماد نیست ، که می تواند اهداف بلند مدت مانند ارتقا و پیشرفت را به خطر بیندازد.

منتظر نمان
خیلی از ماها منتظر هستیم تا احساس خوب بیاید و شروع به انجام کار کنیم.
بهبود نظم و انضباط شخصی به معنای تغییر در روال عادی است ، که می تواند ناخوشایند باشد. چارلز دهیگ ، نویسنده کتاب قدرت عادت، توضیح می دهد که رفتارهای عادتی در بخشی از مغز به نام گانگلیون پایه – بخشی از مغز مرتبط با احساسات ، الگوها و خاطرات ، ردیابی می شود. از طرف دیگر ، تصمیمات در قشر پیشانی ، یک منطقه کاملاً متفاوت گرفته می شود. وقتی رفتاری عادت می شود ، دیگر از مهارت های تصمیم گیری خود استفاده نمی کنیم و در عوض در خلبان خودکار عمل می کنیم. بنابراین ، ترک یک عادت بد و ایجاد یک عادت جدید نه تنها ما را مجبور به تصمیم گیری فعال می کند ، بلکه احساس اشتباهی خواهد داشت. مغز شما در مقابل تغییر به نفع آنچه برنامه ریزی شده است مقاومت می کند. راه حل؟ اشتباه را در آغوش بگیرید. تصدیق کنید که مدتی طول می کشد تا رژیم جدید شما احساس درست یا خوب یا طبیعی کند. به هم زدن ادامه دهید. اتفاق خواهد افتاد.

عادت ها می توانند شما را بسازند یا از بین ببرند. نظم و انضباط شخصی در زندگی شما عادت ایجاد می کند که فقط با نظم و انضباط ایجاد می شود.

بیشتر افراد هرگز در زندگی خود نظم و انضباط باقی نمی مانند چون تنبل هستند. با این حال ، تنبلی نیز نوعی عادت است.

افراد موفق خود را نظم می دهند تا کار کنند و بر آن ثابت قدم بمانند. و این به یک عادت تبدیل می شود. این همان چیزی است که موفقیت را در زندگی آنها جلب می کند.

جزئیات مربوط به عادت خود را بنویسید.
برای ثبت عادت خود یک دفترچه یادداشت نگه دارید. حداقل برای یک هفته ، در هر زمان که عادت بدی را انجام می دهید یا وسوسه انجام آن را دارید ، توصیف آنچه را که انجام می دهید و احساس شما هنگام وقوع آن را بنویسید. این به شما کمک می کند الگوهای رفتاری خود را بیابید ، و باعث می شود آگاهانه درباره این عادت فکر کنید. این عوامل احتمالی را در نظر بگیرید:
آیا عادت بد در بیشتر مواقع استرس یا عصبی شدن اتفاق می افتد؟
آیا بیشتر اوقات (یا کمتر اتفاق می افتد) در مکان های خاص یا در طی فعالیت های خاص اتفاق می افتد؟

یک عادت بد را با یک عادت خوب یا خنثی جایگزین کنید.
چیدن یک عادت مثبت و مثبت باعث از بین رفتن عادت قبلی شما نمی شود ، اما یک تشریفات جدید و منبع لذت می تواند ترک عادت قبلی را آسان کند. [7]
بسیاری از افراد می دانند که یک تمرین روزمره روزانه انجام می شود یا اینکه آهسته دویدن را به محض اینکه آن را به یک عادت تبدیل می کنند ، به طور مشابه راضی کننده می شود.
بعضی از عادت های بد یک عادت خوب دارند که می توانید روی بهبود آن تمرکز کنید ، که بعضی از آنها پاداش و راحت تر از شکستن یک عادت بد است. به عنوان مثال ، برای اجتناب از غذای ناسالم ، خود را به چالش بکشید که یک تعداد بار مشخص در هفته یک شام سالم بپزید.
به ترک یک عادت در یک زمان پایبند باشید. شما ممکن است با تصمیم خود مبنی بر بدرفتاری با تمام رفتارهای بد خود احساس قدرت کنید – و این خوب است! اما گاری را قبل از اسب قرار نده. ابتدا به یک عادت رها شوید. تلاش برای از بین بردن همه عادت های بد خود به یک باره می تواند کاملاً طاقت فرسا باشد. بهتر است وقت خود را بگذارید و یکی را برای همیشه از بین ببرید تا اینکه در این روند عجله کرده و در نهایت از هیچ یک از عادت های بد خود خلاص شوید.

به خودتان پاداش دهید
وقتی به عادت خود نیفتید به خودتان پاداش دهید. با استراحت در یک فعالیت سرگرم کننده ، به خودتان برای رسیدن به اهداف خود پاداش دهید. موفقیت را با احساسات و تجربیات مثبت همراه کنید ، نه با ناامیدی که نتوانستید مشکل خود را حل کنید.
ممکن است لازم باشد چندین پاداش را امتحان کنید تا پاداش خوبی پیدا کنید. هر بار که از یکی از این پاداش ها استفاده می کنید ، از هم اکنون پانزده دقیقه زنگ ساعت را تنظیم کنید. وقتی زنگ هشدار به صدا درآمد ، از خود بپرسید که آیا هنوز هم به این عادت بد احتیاج دارید؟ اگر چنین است ، دفعه دیگر پاداش دیگری را امتحان کنید.
شروع به سنجش پاداش های کوتاه مدت با پیامدهای بلند مدت آن. معمولاً ، عادت كردن به عادتي را كه بد بودن آن را توجيه مي كنيم توجيه مي كنيم زيرا براي پاداش هاي كوتاه مدت به طور نامتناسبي نسبت به اثرات بلند مدت آن ارزش قائل هستيم. و این به این دلیل است که ما نمی توانیم اثرات طولانی مدت را ببینیم – آنها در آینده بسیار دور هستند ، قضاوت آنها دشوار است ، و گاهی اوقات نامشخص است. دیدن و احساس مزایای کوتاه مدت بسیار آسان تر است.
به عنوان مثال ، شاید شما یک مهماندار صبحانه هستید. شما در حال کاهش وزن هستید ، بنابراین خود را متقاعد به انجام این کار می کنید. در کوتاه مدت ، ممکن است چند پوند پایین بیاورید و احساس بهتری در مورد بدن خود داشته باشید. اما در دراز مدت ، این پوندها احتمالاً باز می گردند (زیرا رژیم غذایی مناسبی ندارید) و بذر یک اختلال غذایی را می کارید.

شروع کن
چگونه یک فیل را می خورید؟ هر بار یک لقمه!

تغییر سخت است و مغز ما سیم دار است تا به آنچه احساس راحتی و پیش بینی می کند برگردد. بنابراین ، تغییرات بزرگ می توانند واقعاً سخت باشند. اما اگر آهسته شروع کنید ، می توانید بدون اینکه خسته شوید ، حرکت ایجاد کنید.

اگر می خواهید 30 دقیقه در روز ، پنج روز در هفته راه بروید ، با پنج دقیقه در روز شروع کنید. اگر بعد از پنج دقیقه تمایل به ادامه کار دارید ، دنبال آن بروید! اگر می خواهید بهتر غذا بخورید ، یکی از تغییراتی را که می توانید در رژیم غذایی خود ایجاد کنید مشخص کنید. غالباً وقتی ذهن ما فکر می کند کار آسانی است ، به ما اجازه می دهد شروع کنیم … و سپس می توانید از آن حرکت برای ادامه کار استفاده کنید.

خط پایین: شروع به کار کنید. مهم نیست که عمل کوچک باشد تا زمانی که در مسیر درست پیش بروید. تغییرات کوچک در نهایت به نتایج بزرگی منجر می شود. به یاد داشته باشید ، عمل عمل بیشتری را القا می کند و حرکت حرکت بیشتری ایجاد می کند.

کار ساده را شروع کنید
انجام کارهای بزرگ اغلب طاقت فرسا و دلهره آور است ، اما مقابله با کارهای کوچک آسان تر است. کارهای کوچک را شروع کنید ، و آنها را با وجود مقاومت درونی خود انجام دهید. این امر نظم و کنترل خود را بهبود می بخشد و اعتماد به نفس و ایمان شما را تقویت می کند.

به عنوان مثال می توانید قدم بزنید ، حتی اگر ترجیح دهید در خانه بمانید و تلویزیون تماشا کنید. به جای خوردن غذای بی ارزش ، پختن شام را انتخاب کنید. به جای بازی با تلفن هوشمند خود ، روی تمیز کردن کشوهای میز خود وقت بگذارید.

هنگامی که کارهای کوچک را شروع می کنید و روی کارهای کوچک تمرکز می کنید ، پیشرفت می کنید و قویتر می شوید.

  1. با خودتان خوب باشید
    تغییر سخت است. عادت های جدید سخت است. ذهن ما برای آشنایی سیم می شود و اگر کار جدیدی انجام می دهید ، بخشی از شما قصد مبارزه با آن را دارید. شما با شکست و شکست روبرو خواهید شد. اجازه ندهید موانعی باعث شود شما از چشم انداز یا هدف بزرگتر خود دست بکشید.

تا زمانی که خود نظم پذیرترین فرد جهان نباشید (در این صورت احتمالاً این مقاله را نمی خوانید) ، دکمه تعویق را فشار داده و یک اجرا را از دست خواهید داد. شما می خواهید چیپس را به جای یک سیب انتخاب کنید. شما به جای خونسردی خود را از دست می دهید. این اتفاق می افتد باید خودت را ببخشی و جلو بروی.

خط پایین: صرف وقت ذهنی و نگرانی در مورد اشتباهات و عقب ماندگی ها ، اتلاف انرژی ذهنی است. اشتباه کردی ، تمام شد این یک درس است خود را بردارید ، درس را تصدیق کنید و ادامه دهید. پیروزی ها و موفقیت های خود را جشن بگیرید ، هرچند اندک.

مطالب مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.